KYOCERA AVX UHE1H561MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 560muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.61%
Stock
69,409
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.4625 A
2.66 A
2.66 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-500ELL561MK25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1J561L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 63V 560muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FR1J561S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 63V 560muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FR1J561SB
United Chemi-ConEKYB630ELL561MK25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
NichiconUHE1J561MHD6
Cap Aluminum Lytic 560uF 63V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 1350mA 10000h 105C Bulk
描述
560uF 卤20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 50VOLTS 560UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 560uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1.95A 10000h 105C Bulk
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL / 560 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 560Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H561MHD