KYOCERA AVX UHE1H471MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页9 年前
Farnell
Newark
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.39%
Stock
40,053
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.2675 A
1.2675 A
1.2675 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUHE1V471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKY-350ELL471MK15S
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 10000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB350ELL471MJ16S
470uF 35V ±20% 1.4A@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXJ 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20%( 16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 10000h 105C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 50VOLTS 470UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW I
HE Series 470 uF 50V 105°C Ø16 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:15Mm |Nichicon UHE1H471MHD3