KYOCERA AVX UHE1H182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,833
Authorized Distributors
5
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
16 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.968 A
3.71 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-500ELL182ML40S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 50V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 3710mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB630ELL182ML40S
KYB Series 63 V 1800 uF 105 °C Ø 16 x 40 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUHE1V182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKY-350ELL182MK40S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 3350mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 1800uF 63V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3570mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEUFR1V182L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
1.8mF 50V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.968A@ 120Hz,3.71A@ 100kHz ,D16xL40mm 40mm*40mm*40mm
Capacitor Alum Elect, 1800Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1800Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H182MHD