KYOCERA AVX UHE1E562MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 5600muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
IHS
Newark
Factory Futures
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.96%
Stock
11,488
Authorized Distributors
5
Capacitance
5.6 mF
5.6 mF
5.6 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
32 mΩ
Ripple Current
3.424 A
4.28 A
4.28 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
40.005 mm
相关零件
United Chemi-ConEKY-250ELL562MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 5600uF
United Chemi-ConEKYB250ELL562MLP1S
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 4.08A 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYA250ELL562MLP1S
5.6mF 25V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 3.0685A@ 120Hz,3.61A@ 100kHz ,D16xL35.5mm 16mm*35.5mm*37mm
PanasonicEEUFC1E562
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 5600muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconLGU1E562MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 25V 5600muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LX562M025H022
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 2200mA 3000h 105°C
描述
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20%( 18 X 40mm) Radial 7.5mm 4280mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 5600uF 105c 18x40 7.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 5600uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 5600Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:5600Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E562MHD