KYOCERA AVX UHE1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 3300muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页9 年前
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Newark
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.14%
Stock
47,641
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 mΩ
17 mΩ
17 mΩ
Ripple Current
2.76 A
3.45 A
3.45 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
31.496 mm
31.496 mm
相关零件
United Chemi-ConEKY-250ELL332MLN3S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 3450mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E332
Panasonic EEUFR1E332 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1E332B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYB250ELL332MK35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKY-250ELL332MM25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 10000h 105°C Bulk
描述
HE Series- 3300uF 25V 16mm x 31.5 LS=7.5 10kHRs 105'C mini Low Imp Alum Elec Cap
CAPACITOR ALUM ELECT 3300UF, 25V, RADIAL; Capacitance:3300µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; ESR:0.017ohm; Height:31.5mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:31.5Mm |Nichicon UHE1E332MHD