KYOCERA AVX UHE1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页10 年前
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,801
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
78 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.304 A
2.72 A
Height - Seated (Max)
35.5092 mm
37.4904 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-250ELL222MK35S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2880mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E222L
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 25V, 20%, Radial
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYB250ELL222MK25S
KYB Series 25 V 2200 uF 105°C Ø12.5 x 25 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKYA250ELL222MK25S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 2200muF 25V
KYOCERA AVXUPW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20%( 12.5 X 35.5mm) Radial 5mm 2880mA 10000h 105C Bulk
2200uF 卤20% Plugin,D12.5xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 2200uF 25V 105°C Ø12.5x35.5mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: HE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 12.5mm; Lead Spacing: 5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 2200Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:31.5Mm |Nichicon UHE1E222MHD