Nichicon UHE1E221MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.98%
Stock
22,031
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
56 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
448 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-250ELL221MHB5D
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 7000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
NichiconUHV1E221MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUHD1E221MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKZE250ELL221MHB5D
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 760mA 3000h 105°C Bulk
描述
220uF 25V 130m惟 卤20% 448mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 5mm 448mA 7000h 105C Ammo