Nichicon UHE1C222MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,730
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
2.23 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKYB160ELL222MJ30S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-160ELL222MK25S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB160ELL222MK20S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
2200uF 16V ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
2200uF 16V 27m惟 卤20% 1.784A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2.23A 10000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF, 16V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 16V; Product Range: HE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 12.5m
Capacitor Alum Elec, 2200Uf, 16V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:0.11Ohm |Nichicon UHE1C222MHD1TO