KYOCERA AVX UHE1A332MHD
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,860
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
89 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.784 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-100ELL332MK25S
United Chemi-ConELXZ100ELL332MK25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 7000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXY100ELL332ML20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1630mA 8000h 105°C Bulk
3300uF 10V ±20% 2.48A@100kHz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUEB1A332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 10V 3300muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFR1A332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 3300muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 10VOLTS 3300UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 3300Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:12.5Mm; Product Height:25Mm; Product Range:Uhe Series; Esr:0.089Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1A332MHD