Nichicon UHE1A222MHD6TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页16 年前
Datasheet5 页18 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
7,955
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.9 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-100ELL222MK20S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 8000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 10V, 20%, Radial
United Chemi-ConEKY-100ETD222MK20S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 8000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 8000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spac
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE1A222MHD6TO