Nichicon UHE0J332MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
9,784
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.52 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-6R3ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 8000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 3300muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYA6R3ELL332MJ25S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 3300muF 6.3V
KYOCERA AVXUPS0J332MHD1TO
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 3300UF, 6.3V, 20%, RADIAL
3300uF 6.3V 卤20% 1.52A@120Hz Plugin,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor 3300Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UHE0J332MHD1TO