KYOCERA AVX UHE0J332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet5 页10 年前
Newark
Nichicon SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-68.03%
Stock
297
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.52 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
相关零件
United Chemi-ConEKY-6R3ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 8000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKYB6R3ELL332MJ30S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYA6R3ELL332MJ25S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 3300muF 6.3V
PanasonicEEU-FC0J332
Cap Aluminum 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
3300uF 6.3V 卤20% 1.9A@100kHz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 3300 F 6.3 V 105 °C Ø12.5x20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec 3300Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE0J332MHD