Nichicon UHD1H821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 50V 820muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页4 年前
Datasheet3 页9 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHD1H821MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
17,529
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
19 mΩ
19 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.0475 A
2.87 A
2.87 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-FM1H821S
Cap Aluminum 820uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2870mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FM1H821SB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConEKZE500ELL821ML20S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2730mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1J821S
Cap Aluminum 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2585mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE630ELL821MM25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2800mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE500ETS821ML20S
SERIES: KZE; VOLT: 50; CAP: 820; DIA X LENGTH: 16X20; PACKAGING: TAPED
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 820uF 16x20 20% 7.5LS
HD Series 820 uF 50V 105°C Ø16 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 820Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHD1H821MHD6