Nichicon UHD1A471MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,220
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
56 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
570 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKZE100ELL471MHB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
PanasonicEEUFM1A471
Panasonic EEUFM1A471 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKZE100ETC471MHB5D
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 5mm 760mA 3000h 105C Ammo
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 470muF 10V
PanasonicEEU-FM1A471B
Cap Aluminum 470uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 950mA 3000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUPA1A471MPD1TD
描述
470uF 10V 72m惟 卤20% 570mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HD Series 470uF 10V 105°C Ø8 x 11.5mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount