Nichicon UHD1A102MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
Stock
12,638
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
4000 hours
4000 hours
Ripple Current
1.0725 A
1.79 A
1.79 A
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
17.4752 mm
17.4752 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-FM1A102B
Cap Aluminum 1000uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1790mA 4000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEU-FM1A102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ100ETD102MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKZE100ETD102MJ16S
KZE Series 10 V 1000 uF Ø10x16mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEUFM1A102L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Capacitor Alum Elec, 1000Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:16Mm; Product Range:Uhd Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHD1A102MPD6TD