Nichicon UHD0J151MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,621
Authorized Distributors
0
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
250 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 150UF, 10V, 20%, RADIAL, FULL REEL
150uF 10V 卤20% 265mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXZ6R3ELL151MEB5D
Cap Aluminum Lytic 150uF 6.3V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 175mA 2000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFM0J151
PanasonicEEUFC1V151
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 6.3V 150muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
150uF 6.3V 300m惟 卤20% 175mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HD Series 150 uF 6.3 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap