Nichicon UFW2A2R2MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
30 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUVK2A2R2MDD
United Chemi-ConESMG101ELL2R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA2AM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM2R2B
Panasonic ECA2AM2R2B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL