Nichicon UFW2A222MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UFW2A222MRD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
414
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.4 A
2.4 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUVR2A222MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUKW2A222MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMH101VSN222MQ50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
KYOCERA AVXUVR2A222MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 2200muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH101VNN222MR40T
Cap Aluminum Lytic 2200uF 100V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 2700mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH101VSN222MR40T
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
2.4A@120Hz 卤20% 10mm 100V 2200uF Plugin,D22xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 2200Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW2A222MRD