Nichicon UFW1C471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Datasheet2 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+167%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
51,159
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
420 mA
440 mA
440 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
470uF 16V ±20% 460mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUVK1C471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1CM471
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 440mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1CM471B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1CM471BJ
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 440mA 2000h 85°C
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
470uF 16V 卤20% 420mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Product Diameter:8Mm; Product Height:11.5Mm; Product Range:Ufw Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW1C471MPD1TD