Nichicon UFW1A471MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UFW1A471MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,012
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
330 mA
350 mA
350 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA-1AM471
Cap Aluminum 470uF 10V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C Bag
PanasonicECA-1AM471B
Cap Aluminum 470uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
United Chemi-ConESMG100ELL471MF11D
SMG Series 10 V 470 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860010273011
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconURS1A471MPD
Capacitor Aluminum 470uF 10VDC 20% 8 X 9mm RDL 3.5mm 360mA 2000 hr Bulk
描述
470uF 10V 卤20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 470uF 20%
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW1A471MED