Nichicon UFW0J331MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,367
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
265 mA
270 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 6.3V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUVR0J331MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-0JM331
Cap Aluminum 330uF 6.3V 20% Radial 2000 hr 85C Bulk
United Chemi-ConELXZ6R3ELL331MFB5D
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL