Nichicon UCY2V820MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 82muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UCY2V820MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1,706
Authorized Distributors
5
Capacitance
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
785 mA
655 mA
Height - Seated (Max)
41.5036 mm
41.5036 mm
相关零件
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.571Dia 14.50mm ±20% 82muF 400V
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 650mA 12000h 105C
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 82muF 400V
United Chemi-ConEKXJ451ELL820MU50S
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20%( 14.5 X 50mm) Radial 7.5mm 765mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL820MMN3S
Cap Aluminum Lytic 82uF 420V 20%( 18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 730mA 12000h 105C Automotive Bulk
NichiconUCY2G820MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
82uF 350V 卤20% 785mA@120Hz Plugin,D12.5xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, High Ripple Current, High Reliability Lead Type, 82 μ F, 350 V, RoHS
Nichicon SCT
82¦ÌF 350V ¡À20% 5mm 12000h@ 105¡ãC 1.57A@ 100kHz,785mA@ 120Hz ,D12.5xL41.5mm 12.5mm*40mm*41.5mm
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL TH