KYOCERA AVX UCY2G330MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,121
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
450 mA
450 mA
450 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
United Chemi-ConEKXJ451ELL330ML20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 385mA 10000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL330ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
United Chemi-ConEKXJ451ELL330MU25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 450V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUCY2V330MHD3
33uF 350V 450mA@120Hz 卤20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
33uF 400V 卤20% 450mA@120Hz Plugin,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
33 F 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs 105C
33¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 450mA@ 120Hz,900mA@ 100kHz ,D16xL21.5mm 20mm*20mm*21.5mm
Radial Can UCY 400V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UCY2G330MHD3TN
CY ELEC RAD 33UF 400V 7.5MM TA