Nichicon UCY2E330MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,820
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
305 mA
240 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUCY2D330MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUCA2E330MHD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF 250 V, CA SERIES 12000H 12.5 (DIA.) X 20MM
33uF 250V ±20% 800mA@100kHz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 250V 33muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 200V 33muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 33uF 250V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 305mA 12000h 105C Automotive Ammo
33uF 250V 卤20% 305mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS