Nichicon UCY2E181MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet2 页6 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+108%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UCY2E181MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
22,527
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.05 A
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
相关零件
United Chemi-ConEKXJ221ELL181MM25S
Cap Aluminum Lytic 180uF 220V 20%( 18 X 25mm) Radial 7.5mm 950mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ251ELL181MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXJ201ELL181MUN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
KYOCERA AVXUCY2D181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 180uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1050mA 12000h 105C Bulk
180uF 250V 卤20% 1.05A@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 250volts 180uF 105c
Capacitor Alum Elect, 180Uf, 250V, 20%, Radial; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):250V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCY2E181MHD6