Nichicon UCY2D820MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
5,052
Authorized Distributors
5
Capacitance
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
690 mA
690 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
相关零件
United Chemi-ConEKXJ221ELL820MU20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
KYOCERA AVXUCY2E820MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
NichiconUCS2E820MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 250V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
United Chemi-ConEKXJ201ELL820MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXG251ELL820ML20S
Cap Aluminum Lytic 82uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 550mA 10000h 105°C Bulk
描述
82uF 200V 卤20% 690mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
82¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.38A@ 100 kHz,690mA@ 120Hz 16mm*20mm*21.5mm
Radial Can UCY 200V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UCY2D820MHD3TN
CY ELEC RAD 82UF 200V 7.5MM TA