KYOCERA AVX UCM1H221MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor- 50VOLTS, 220UF SMD, Low Impediance
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet2 页11 年前
Farnell
Nichicon SCT
TME
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.26%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
46,000
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
335 mA
435.5 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2012-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFPC221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWD 50V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm