Nichicon UCL1A471MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Farnell
Newark
Nichicon SCT
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,242
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
425 mA
225 mA
225 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFP1A471AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMZA100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 600mA 2000h 105°C Cardboard T/R
PanasonicEEEFK1A471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFTA471XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVA100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 280mA 2000h 85°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVE100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 10mm) SMD 320mA 2000h 105C Automotive T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
UCL ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - SMD Aluminum Electrolytic Capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 470muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 10V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Cl; Capacidad:470Μf; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UCL1A471MNL1GS
CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 10V, 20%, SMD; Product Range:NICHICON - CL Series; Capacitance:470µF; Voltage Rating:10V; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Diameter:8mm; ESR:-; Height:10mm; Ripple Current AC:850mA; Packaging:Cut Tape