Nichicon UCL1A330MCL6GS
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (4 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105C Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Nichicon SCT
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,287
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
860 mΩ
850 mΩ
850 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
80 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-FK1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEFK1A330AR
PanasonicEEE-FPA330UAR
Cap Aluminum 33uF 10V 20% (4 X 5.8mm) SMD 0.85 Ohm 160mA 2000h 105°C Embossed T/R
United Chemi-ConEMZA100ADA330MD61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20%( 4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105C Automotive T/R
Cornell DubilierAFK336M10C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierAFK336M10B12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 10V, 20%, SMD
33uF 10V 80mA@120Hz 850m惟 卤20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
CAPACITOR ALUM ELEC, 33UF, 10V, 20%, SMD; Product Range:NICHICON - CL Series; Capacitance:33µF; Voltage Rating:10V; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Diameter:4mm; ESR:-; Height:5.8mm; Ripple Current AC:160mA; Packaging:Cut Tape
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 10V, 20%, Smd; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Smd; Capacitor Terminals:Smd; Diameter:4Mm; Height:5.8Mm; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCL1A330MCL6GS