Nichicon UCA2V220MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 350V 22muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
2,610
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
175 mA
660 mA
660 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
NichiconUCA2G220MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 400V 22muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKXG401ETD220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKXJ421ELL220MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
NichiconUCA2W220MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 450V 22muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXG401ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Bulk
描述
22uF 350V 卤20% 350mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH