Nichicon UBY1V332MHL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 3300uF 20% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页9 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UBY1V332MHL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,458
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
24 mΩ
24 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.6025 A
3.47 A
Height - Seated (Max)
41.5036 mm
41.5036 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2015-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUBY1H302MHL
3000uF 50V 卤20% 2.543A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUBY1H362MHL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 3600uF 20% AEC-Q200
United Chemi-ConEGPA250ELL332MK40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEGPD250ELL362MK30H
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3600uF, Through Hole Mount
NichiconUBY1E362MHL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBY 25V 3600muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEGPD500ELL302MM35H
3000uF 50V ±20% 4.4025A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Electrolytic capacitor; 3300uF; 35V; 20%; 135C; 12.5x41.5 r=5mm; 3000h
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
High Temperature Range, For Automobile equipment(125/135degC) Lead Type, 3300 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
3.3mF 35V ¡À20% 5mm 24m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 2.603A@ 120Hz,3.47A@ 100 kHz 12.5mm*40mm*41.5mm
Cap Aluminum Lytic 3300uF 35V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 0.024 Ohm 3470mA 3000h 135C Automotive Bulk
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
3300uF 35V 24m惟@100kHz 卤20% 2.603A@120Hz Plugin,D12.5xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can UBY 35V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm