Nichicon TVX1V471MCD1LT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
610 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconTVX1C471MAD
VX Series 470 uF 16 V 85°C Ø8 x 20 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1E471MCD
VX Series 470 uF 25 V 85°C Ø10 x 26 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Cornell DubilierSKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 26mm) Axial 610mA 2000h 85C T/R
Capacitor; Cap 470uF Inside Tape 52.4mm.
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 35V, 20%, Axial; Rango De Producto:Serie Vx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Axial; Resistencia Esr:- |Nichicon TVX1V471MCD1LT