Nichicon TVX1J101MAD
VX Series 100 uF 63 V 85°C Ø8 x 20 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon TVX1J101MAD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,856
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.658 Ω
1.658 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
260 mA
260 mA
260 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconTVX1H101MAD
Capacitor Aluminum Electrolytic 100uF 50 Volt 20% (8 X 16mm) Axial 260mA 2000h 85C
VX Series 100 uF 50 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 20mm) Axial 260mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 100uF; 63V; 85deg.C; 8x20; 20%; 2000h
Aluminium Electrolytic Capacitor, Vx Series, 100 - F, - 20%, 63 V, 8 Mm, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
CAP, 100µF, 63V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: VX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Diameter: 8mm; Lead Spacing: -; Height: 20mm; Operating Temperature Min: -4