Nichicon TVX1E101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 16mm) Axial 170mA 2000h 85C
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
element14 APAC
Future Electronics
Verical
Jameco
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon TVX1E101MAD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-10-31
LTD Date2020-03-31
相关零件
NichiconTVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
描述
VX Series 100 uF 25 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 100uF; 25V; 85deg.C; 6.3x16; 20%; 2000h
CAP, 100µF, 25V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: VX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: -; Height: 16mm; Operating Temperature Min:
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 25V, 20%, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon TVX1E101MAD