Nichicon TVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
Verical
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon TVX1C101MAD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
NichiconTVX1E101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 16mm) Axial 170mA 2000h 85C
NichiconTVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 25V, 20%, AXIAL, FULL REEL
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 16mm) Axial 160mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 100uF; 16V; 85deg.C; 6.3x16; 20%; 2000h
CAP, 100µF, 16V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 16V; Product Range: VX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: -; Height: 16mm; Operating Temperature Min:
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 16V, 20%, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon TVX1C101MAD