Nichicon RNS1C680MDN1KX
68UF 16V DC Polymer Alum Electrolytic Capacitor, Ns Series 2000H 8(DIA.)X11.5MM
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,694
Authorized Distributors
4
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.6 A
560 mA
Height - Seated (Max)
14.4018 mm
13.0048 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
68UF 20V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NS SERIES 2000H 8(DIA.)X11.5MM
United Chemi-ConAPSA100ELL680MFA5G
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 2000h 105C Bulk
NichiconPLF1A680MDL4
68¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 25m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 2.9A@ 100kHz ,D6.3xL10.5mm 6.3mm*10.5mm*10.5mm
PLF series 10V 68uF 6.3x10.5mm 105C Aluminum Polymer Capacitor
Wurth Elektronik870025574003
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
Panasonic32SEPF68M+TSS
Cap Aluminum Polymer 68uF 32VDC 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 0.025 Ohm 3200mA 5000h 105C T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Radial Can FPCAP RNS 16V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Polymer - Fpcap/ Tp&ammo |Nichicon RNS1C680MDN1KX
CAP ALUM POLY 68UF 20% 16V T/H