Nichicon RNS1C181MDN1KX
180UF 16V DC Polymer Alum Electrolytic Capacitor, Ns Series 2000H 8(DIA.)X11.5MM
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,550
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
16 mΩ
16 mΩ
16 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
4.7 A
4.36 A
4.36 A
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConAPS-160ETD181MHB5S
Cap Aluminum Lytic 180uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.016 Ohm 4360mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPS-160ELL181MHB5S
Cap Aluminum Lytic 180uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.016 Ohm 4360mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConAPS-160EC3181MHB5S
NichiconRL81C181MDN1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik870025374002
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
Panasonic 16SEPC180M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
描述
16V 180uF Polymer 卤20% 16m惟@100kHz 4.7A@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
180¦ÌF 16V ¡À20% 3.5mm 16m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 470mA@ 120Hz,4.7A@ 100 kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*13mm
Radial Can FPCAP RNS 16V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Polymer - Fpcap/ Tp&ammo |Nichicon RNS1C181MDN1KX
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V T/H