Nichicon RNE1A221MDS1PX
Cap Aluminum Polymer 220uF 10VDC 20% (6.3 X 10mm) Radial 5mm 0.03 Ohm 2500mA 2000h 105C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,597
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.5 A
250 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20%( 6.3 X 10mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3.2A 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSA6R3ELL221MFA5G
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3160mA 15000h 105C Bulk
NichiconPLF0J221MDL4
United Chemi-ConAPSK2R5ELL221ME08S
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSG250ELL221MHB5S
Cap Aluminum Polymer 220uF 25VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.016 Ohm 4650mA 15000h 105C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
220¦ÌF 10V ¡À20% 5mm 30m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 250mA@ 120Hz,2.5A@ 100kHz ,D6.3xL10mm 6.3mm*10mm*11mm
10V 220uF Polymer 卤20% 30m惟@100kHz 2.5A@100kHz Plugin,D6.3xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Radial Can FPCAP RNE 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V T/H
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 11.5V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):11.5V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon RNE1A221MDS1PX