KYOCERA AVX PCS1A151MCL9GS
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.03 Ohm 2600mA 5000h 105C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Nichicon SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.20%
备用零件
Price @ 1000
Stock
82,246
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
23 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.6 A
3.2 A
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
相关零件
Panasonic10SVPS150M
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (10 X 7.9mm) SMD 0.03 Ohm 3020mA 5000h 105°C T/R
Panasonic10SVQP150M
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.035 Ohm 810mA 1000h 125C T/R
Wurth Elektronik875105244011
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 150muF 10V
Polymer Aluminum SMD Capacitors 10V 150uF 105 C SMD Polymer Solid
United Chemi-ConAPXA100ARA151MH70G
Cap Aluminum Polymer 150uF 10V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.027 Ohm 2800mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXE100ARA151MF80G
Cap Aluminum Polymer 150uF 10V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.021 Ohm 2880mA 2000h 105°C T/R
描述
150UF 10V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CS SERIES 5000H 8(DIA.)X7MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
CS Series Ø 8 x 7 mm 10 V 150 uF SMT Organic Conductive Polymer Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 150Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:150Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.03Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCS1A151MCL9GS