Nichicon LQS2W101MELZ30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
668
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.315 Ω
3.315 Ω
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
690 mA
640 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECOS2GA101CA
Cap Aluminum 100uF 400V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1.326 Ohm 690mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMM451VSN101MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXLGU2W101MELA
LGU Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.984Dia 25.00mm ±20% 100muF 450V
描述
卤20% 690mA@120Hz 10mm 450V 100uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
100¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 690mA@ 120Hz,986.7mA@ 50kHz ,D22xL30mm , 22mm*32mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2W101MELZ30
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 100 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS