Nichicon LQS2V331MELZ45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,532
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
754 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
45.0088 mm
相关零件
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 1380mA 3000h 105C Bulk
NichiconLGU2E331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 250V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGR 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NIC ComponentsNRLMW331M200V25X25F
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105C Bulk
NIC ComponentsNRLMW331M250V30X25F
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105C Bulk
NIC ComponentsNRLMW331M250V25X35F
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105C Bulk
描述
330¦ÌF 350V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.2A@ 120Hz,1.716A@ 50 kHz ,D22xL45mm , 22mm*47mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2V331MELZ45
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 330 μ F, 350 V, -25 to 105°C, RoHS