Nichicon LQS2G471MELC35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LQS 400V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
数据表和文档
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
529 mΩ
529 mΩ
Ripple Current
1.68 A
1.68 A
1.68 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
相关零件
PanasonicEETHD2W471LJ
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1740mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP471M450H4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLP0712TE (750W) 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1680mA 3000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 350V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
卤20% 2.002A@50kHz 10mm 400V 470uF Plugin,D35xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS