Nichicon LLS1K332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
_legacy Avnet
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon LLS1K332MELB 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,581
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
101 mΩ
101 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.25 A
3.25 A
3.25 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier380LX332M063J022
Cap Aluminum Lytic 3300uF 63V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.106 Ohm 3130mA 3000h 85C
Cornell DubilierSLPX332M100E7P3
SLPX Series 3300 uF 100 V ±20% Snap In 30 x 40mm Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECOS2AP332DA
Cap Aluminum 3300uF 100V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 4060mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX332M080E3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLLS2A332MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
NichiconLLS1J332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 63V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 3300uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 3250mA 3000h 85C Bulk
LS Series 3300 uF 80 V 85°C Ø30 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
卤20% 3.25A@120Hz 10mm 80V 3300uF Plugin,D30xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 80V, 20%, Snap In; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):80V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS1K332MELB