Nichicon LGY2A102MELA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGY 100V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页10 年前
Newark
Nichicon SCT
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
414
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.56 A
1.56 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
32.004 mm
32.004 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2025-04-30
相关零件
Cornell DubilierSLP102M100C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 100V 20% 105C
NichiconUPJ1K102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPM1K102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconLGU2A102MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP102M100A3P3
United Chemi-ConEKZE800ELL102MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1500mA 5000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 1000uF 0.2 25x30 105c
LGY Series 1000 uF 100 V 105 °C Ø 25 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
卤20% 1.5A@120Hz 10mm 100V 1000uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 100V, 20%, Can; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):100V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGY2A102MELA30