Nichicon LGX2D471MELA25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConELXS251VSN471MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS161VSN471MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConELXS201VSN471MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
LGX ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.984Dia 25.00mm ±20% 470muF 200V
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 200 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
470¦ÌF 200V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.39A@ 120Hz,2.085A@ 50 kHz ,D25xL25mm , 25mm*25mm*27mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGX2D471MELA25
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH