Nichicon LGN2E471MELB25
Capacitor Aluminum Electrolytic, Snap in 250VOLTS, 470UF, Small Form Factor
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页10 年前
Nichicon SCT
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
15,939
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
50 mΩ
Ripple Current
1.4 A
4.62 A
4.62 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LX471M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
MXG Series 250 V 470 uF 105 °C Ø 30 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX471M250K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S2DB471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 200V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 1400mA 3000h 105C Bulk
LGN Series 470 uF 250 V 105 °C Ø 30 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
卤20% 1.4A@120Hz 10mm 250V 470uF Plugin,D30xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS