Nichicon LGW2E102MELC35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.17%
Stock
225
Capacitance
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
3.3 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
37.0078 mm
相关零件
Cornell DubilierSLPX102M250E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S2EP102EX
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3320mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX102M250H5P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 250V; 35X35
Cornell DubilierSLPX102M200E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 200V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 220V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLGU2P102MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
描述
卤20% 3.3A@120Hz 10mm 250V 1000uF Plugin,D35xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
1mF 250V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 3.3A@ 120Hz,4.95A@ 50kHz ,D35xL35mm , 35mm*35mm*35mm
105degC High Ripple Current Snap-in Terminal Type, 1000 μ F, 250 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGW2E102MELC35
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH