KYOCERA AVX LGU2G561MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Factory Futures
3 个月趋势:
-73.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
33,180
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
444 mΩ
444 mΩ
Ripple Current
2.12 A
2.12 A
2.12 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
45.0088 mm
45.0088 mm
相关零件
Cornell DubilierSLP561M400H4P3
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.592 Ohm 2120mA 3000h 105C
Cornell Dubilier381LR561M400A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConEKMM421VSN561MA50S
Cap Aluminum 560uF 420V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 2150mA 3000h 105°C
United Chemi-ConEKMS451VSN561MA50S
Cap Aluminum Lytic 560uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 2220mA 3000h 105C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier383LX561M450N052
Cap Aluminum Lytic 560uF 450V 20% (40 X 50mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 2200mA 3000h 105C
描述
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 400VOLTS, 560UF, LGU SERIES
LGU Series 560 uF 400 V 105 °C Ø 35 x 45 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 2.12A 3000h 105C Bulk
卤20% 3.0316A@50kHz 10mm 400V 560uF Plugin,D35xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS