KYOCERA AVX LGU2A222MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 2200muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页3 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Factory Futures
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
64,146
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.57 A
2.2 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LX222M100J052
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 100V 20%
Cornell DubilierSLPX222M100C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 100V 2200muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1K222MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 2200muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX222M080H452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 80V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU1K222MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
描述
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 100VOLTS, 2200UF, LGU SERIES
Cap Aluminum Lytic 2200uF 100V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 2570mA 3000h 105C Bulk
LGU Series 100 V 2200 uF 25 x 50 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
卤20% 2.57A@120Hz 10mm 100V 2200uF Plugin,D25xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS