Nichicon LGU1K332MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon LGU1K332MELC 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,471
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
75 mΩ
75 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.71 A
2.45 A
2.45 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
32.004 mm
32.004 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconLGU2A332MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 3300muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLP332M063E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 3300UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 63V;30X30
Cornell DubilierSLPX332M080C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1J332MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLLS1J332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 63V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECOS1KP332DA
Cap Aluminum 3300uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.085 Ohm 3210mA 3000h 85°C Bulk
描述
卤20% 3.1165A@50kHz 10mm 80V 3300uF Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
3.3mF 80V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 2.71A@ 120Hz,3.1165A@ 50 kHz ,D35xL30mm , 35mm*30mm*32mm
Capacitor,3.3Mf,80Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LGU1K332MELC
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 3300 μ F, 80 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP TH